Poprvé v expresce

14. června 2017 v 22:31 | Judita |  Expreska
Než jsem do expresky vyrazila snažila jsem se o ní všechno zjistit

Mnoho toho lze zjistit z jejich oficiálního webu a jsou dohledatelné nějaké další diskuze, kde si člověk počte zkušenosti klientek a bývalých klientek....vesměs pozitivní. Jasně, že sem tam někdo taky napíše, že 30 minut je málo a 30 s na pozici ještě méně, ale pozitivní reakce několikanásobně převládají.
Hodně jsem se obávala kolik bude ve fitku lidí a jak se budou atletické holčiny, které si do expresky chodí udržovat své krásné figurky, tvářit na obézní matronu, která se vyžrala do takových rozměrů jako já.... Nezbylo mi než to risknout.

Stačí se zaregistrovat na jejich webu a následně se ozve jedna z trenérek a domluví zkušební trénink zdarma.

A tak se stalo, dokud mne nepřešelo nadšení honem jsem se s trenérkou domluvila na další den a doma rychle, rychle hledala triko a tepláky.

Ráno jsem do tašky přibalila ručník a oblečení na převlečení a vyrazila jsem.

V autobuse mi jaksi došlo, že nebylo moc chytré vzít si boty do tělcvičny na sebe, jelikož normální lidi se asi převlékají až v tělcvičně, aby i ty botky byly čisté Nevinný

Naštěstí, trenérka Míša měla pochopení, snad hlavně proto, že botky byly nové a z autobusu poměrně čisté.

V každém případě, trenérka Míša byla velmi milá...
Chvilku se mě vyptávala na víceméně marketingové záležitosti (jako kde a jak jsem se o Expresce dozvěděla) a pak mi mě vyzvala k samotnému cvičení.

Hezkých 5 minut se mě slečna trenérka snažila rozehřívat, stála naprti mě a společně jsme poskakovaly a běhaly a hopsaly ... a ona se celou dobu usmívala a mě bylo vlastně fajn a pohyb mě bavil. Ikdyž už jsem poslední minutu škemrala, že jsem rozehřátá docela dost.


Postupně jsme si začvičily na každém stroji a následně mi také ukázala různé druhy hopsání na mezistanovištích. Příjemné zjištění bylo hlavně to, že to jde i bez zbytečného namáhání kloubů (z kterého mám strach hlavně kvůli své váze).

Po každém kolečku jsme si s Míšou daly pauzu na pití a nejspíš se Míša ujišťovala, že jsem "v pohodě a stíhám" a nakonec mě pochválila ;) no jak říkám, byla milá!!!

Zvládli jsme s pauzami tuším čtyři kolečka a pak už jsem to vzdala. Míša se se mnou ještě velmi důkladně protáhla a vysvětlila mi, jak je protažení po cvičení důležité.

A já se odvalila do šatny...
Musím zmínit, že mě spoustu věcí potěšilo:
1) Že je kruhový trénink opravdu fyzicky náročný, ale intenzitu si vlastně určuji sama, takže to není nic, co bych nezvládla.
2) Že fitko není nijak plné. Sama jsem tam vysloveně nebyla, ale ve chvíli, kdy ve fitku bylo všeho všudy 7 žen, zahlásila nově příchozí "Téda, tady je dneska narváno"
3) Že i v té šatně jsem vždycky byla sama... Před sprchou jsem dlouho váhala, ze strachu, že mi tam někdo vleze, ale vvážně jsem byla po celou dobu sprchování doma sama.
4) A HLAVNĚ: Že tam nechodí žádné Barbie... bylo tam dost ženskejch s podobnou figurou jako ja, několik žen, které byly o hodně starší než já... prostě: NEBYLO SE PŘED KÝM STYDĚT.

Po sprše jsem se cítila jako nový člověk a kdyby mě už netlačil čas, klidně bych se vrhla na cvičení znnovu.

mmch: odcházela jsem po dvou hodinách, od chvíle kdy jsem do fitka vstoupila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama